Úvod / Záclony metráž

Záclony metráž

Aby Váš obývací pokoj, ložnice nebo i dětský pokoj vypadaly útulně a zabydleně, nabízíme bohatý výběr metrážových záclon. U nás najdete záclony všech různých druhů. Vyberete si jak z klasických záclon, i záclon moderních. Dále nabízíme i voály, žakárové a vyšívané záclony metráž. Vyberte si ty správné záclony pro Váš domov!

Záclony metráž

Od nejnovějšíhoAbecedněOd nejlevnějšíhoOd nejdražšíhoPouze položky skladem

Pojďme na další tipy k záclonám v metráži.

Vybíráme nový závěs nebo záclonu

Klasika, neboli tzv. tunel na navlečení na tyč, tento způsob využití záclon je praktický a používá se všude, kde chceme jednoduchý způsob zavěšení. To však neznamená, že to nemůže vypadat dobře. Například v takovém selském stylu, kde tunýlek na tyč je ušitý pod vrchním lemem cca 2 až 5 cm podle výšky závěsů, se vytvoří zajímavý „kanýrek“ a ten pak vypadá velmi efektně.

Další možností je ušití poutek různých velikostí na navlečení na tyč, kdy standardní velikost poutek je 10 cm výška a 5 cm šířka jednoho poutka, poutka se pak umístí cca 20 cm od sebe a na závěs šíře 140 cm je potřeba cca 7 ks poutek.  

Také můžete použít narážecí kroužky, nebo pásky pro uchycení na tzv. skryté poutka. Více v obsáhlém rádci i s fotkami.

I do moderního domu patří záclony a závěsy

Záclony a závěsy zútulňují a dotvářejí styl domova, tlumí venkovní hluk, rozptylují sluneční paprsky a zabraňují nechtěným pohledům dovnitř. Dokážou také zakrýt nežádoucí předměty, například trubky radiátorů. Do moderních domů s funkčními interiéry se hodí jednoduchá elegance a více odstínů jedné barvy. 

Záclony a závěsy se většinou šijí z polyesterových a směsových tkanin nenáročných na údržbu. Jednoduše je vyperte v pračce a ihned znovu pověste. Měli byste se obejít bez žehlení. K dispozici jsou však i přepychové přírodní materiály jako hedvábí, len a bavlna, jejichž údržba vyžaduje více pozornosti.