I do moderního domu patří záclony a závěsy

08. 06. 2017

Oblečte svá okna! Záclony a závěsy jsou opět v módě. Po minimalistickém trendu holých oken vyzdobených pouze žaluziemi je tu zpět krása a romantika.

Záclony a závěsy neobyčejně zútulňují a dotvářejí styl domova, tlumí venkovní hluk, rozptylují sluneční paprsky a zabraňují nechtěným pohledům dovnitř. Dokážou také zakrýt nežádoucí předměty, například trubky radiátorů.

Nařaste je klidně až na trojnásobek!

Francouzská okna ozdobí bohatě řasené záclony v délce až po zem, a malá okna kratší záclonky, které propustí dostatek světla. Doporučuje se nařasit záclonu na dvojnásobek šířky okna, raději však až na trojnásobek. Nešetřete ani na šířce záclony – začněte alespoň na 130 cm. Velmi úzký pruh je možná praktický, ale parádu vám neudělá. 

Prosazuje se jednoduchá elegance a více odstínů jedné barvy

Dříve známé velké květinové vzory jsou na ústupu, dnes v bytovém textilu dominuje jednoduchost. Interiéru sluší proužky, kola a další geometrické vzory, které snadno doladíte s nábytkem a doplňky. Klasikou jsou bílé, smetanové a béžové záclony či závěsy, ale svou funkci splní i barevné textilie, zvláště v neutrálně laděné místnosti. Hezké je také použití více odstínů jedné barvy. Zvolíte-li vzory a potisky, zůstaňte u jednoho motivu.

Umělé materiály se dobře udržují, ale přírodní jsou luxusnější

Záclony a závěsy se většinou šijí z polyesterových a směsových tkanin nenáročných na údržbu. Jednoduše je vyperte v pračce a ihned znovu pověste. Měli byste se obejít bez žehlení. K dispozici jsou však i přepychové přírodní materiály jako hedvábí, len a bavlna, jejichž údržba vyžaduje více pozornosti. O všem vypovídá informační štítek látky nebo hotového výrobku. Pokud byste stanovený postup nedodrželi, mohly by se vlákna tkanin srazit, polámat či vyblednout.

Tip na elegantní závěs – pojďte se s námi pokochat!

V kategorii Hotové závěsy a záclony si můžete vybrat béžovošedý elegantní dekorační závěs JOLIE od německého výrobce. Je částečně zatemňovací, takže vás ochrání před přímým světlem, hlukem, chladem i teplem. Velmi kvalitní materiál zajišťuje snadnou údržbu a dlouhou životnost. Závěs je opatřen takzvanými skrytými poutky, což je transparentní páska našitá na zadní straně, s poutky k nasunutí na tyč. Díky ní vám závěs vytvoří působivé vlnky.

I do moderního domu patří záclony a závěsy

Zpět na Rady a tipy


Další rady a tipy

07. 11. 2018

Domov vám zútulní dekorační látky ve stylu mandal

Domov vám zútulní dekorační látky ve stylu mandal

Chcete svůj domov doplnit o zajímavý barevný prvek? Ideální volbou jsou vzory mandal. Využití mandal v interiéru je široké – můžete je najít na koberečcích, obrazech na stěnu, na ubrusech, či dekách…

Číst více

04. 11. 2018

Nejoblíbenější barvy koberců Shaggy

Nejoblíbenější barvy koberců Shaggy

Luxusní koberce Shaggy z vlny, bavlny či umělých vláken vám nabídnou půvab, teplo a rozkošnické došlápnutí bosou nohou. Přesto, že mají pěticentimetrový i delší vlas, čistí se především pravidelným…

Číst více

01. 11. 2018

Vybíráme smyčkové koberce do bytu

Vybíráme smyčkové koberce do bytu

I když je podlahových krytin na trhu celá řada, koberce zde stále mají své místo. A my se nedivíme – místnost s kobercem je útulná a teplo pod nohama k nezaplacení. Koberce jsou měkké, izolují zvuk…

Číst více

31. 10. 2018

Tipy na dětské kusové koberce ve výprodeji

Tipy na dětské kusové koberce ve výprodeji

Ať už zařizujete pokoj pro miminko, předškoláka, školáka či juniora, u nás si vyberete z množství kvalitních a přitom levných kusových koberců. Jsou výhodné i tím, že je prostě položíte na podlahu a…

Číst více