Jak vybrat koberec do bytu?

08. 12. 2016

Koberec je přímo kouzelník: vyčaruje vám úplně jinou místnost, zahřeje nohy a sníží hlučnost v bytě. Současné koberce se také lehce udržují, zejména ty ze syntetických materiálů. 

Klíčové je určení koberce dle typu místnosti či podlahy, a jeho velikosti. Metrážové koberce pokryjí celé místnosti, a výhodou je, že schovají i nepěknou podlahu. Naopak kusové koberce jsou výrazným prvkem podlahové plochy. V obýváku před sedací soupravou jistě uplatníte větší koberec, a v dětském pokoji zase menší. Podle zkušeností prodejců jsou nejvíce žádané kusové koberce o rozměru 120 × 170 cm.

Důležitým hlediskem je samozřejmě i barva koberce. Na podlahách imitujících dlažbu se dobře vyjímají koberce v přírodních tónech, zatímco podlahy s designem dřeva přímo volají po kontrastním koberci se zajímavými barvami i vzory. Moderní jsou abstraktní motivy a z barev například fialová. Zvolený koberec ideálně doplňte závěsy a polštáři ve stejném tónu.

Koberce v metráži

V kategorii koberce metráž si můžete vybrat na míru luxusní koberce ze syntetických i přírodních materiálů – střižené, smyčkové či zátěžové. K dispozici jsou různobarevné metrážové koberce v šíři 300, 400 a 500 centimetrů.

Snadno jimi vybavíte celou domácnost, nebo i kancelář. A přímo od počítače si mohou vybrat koberec do pokojíčku také vaše děti. Momentálně je v kurzu například dětský koberec ledové království. Dopřejte vašim dětem nádherně autentickou hru na princezny Annu, Elsu, horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena!

Kusové koberce

Kusové koberce zajímavě dotvoří jakoukoliv místnost, a zároveň jsou praktické. Širokou nabídku tvoří koberce klasické, moderní, luxusní vlněné, frisé (s hustým střiženým vlasem) i shaggy (s dlouhým vlasem chlupatého vzhledu, třeba do ložnice). Všechny se dají snadno na sucho vysát, nebo vyklepat. Při výběru v e-shopu jednoduše nastavíte cenové rozpětí, délku i šířku požadovaného koberce.

Také v této kategorii se vyskytují úžasné kousky do dětských pokojů. Líbil by se vašemu dítěti například kusový koberec s papoušky? A pro kluky je tu dokonce koberec fotbalové hřiště. Koberce jsou z 90 procent na skladě, takže je s největší pravděpodobností obdržíte ihned – doslova na přání.

 

Jak vybrat koberec do bytu?

Zpět na Rady a tipy


Další rady a tipy

07. 11. 2018

Domov vám zútulní dekorační látky ve stylu mandal

Domov vám zútulní dekorační látky ve stylu mandal

Chcete svůj domov doplnit o zajímavý barevný prvek? Ideální volbou jsou vzory mandal. Využití mandal v interiéru je široké – můžete je najít na koberečcích, obrazech na stěnu, na ubrusech, či dekách…

Číst více

04. 11. 2018

Nejoblíbenější barvy koberců Shaggy

Nejoblíbenější barvy koberců Shaggy

Luxusní koberce Shaggy z vlny, bavlny či umělých vláken vám nabídnou půvab, teplo a rozkošnické došlápnutí bosou nohou. Přesto, že mají pěticentimetrový i delší vlas, čistí se především pravidelným…

Číst více

01. 11. 2018

Vybíráme smyčkové koberce do bytu

Vybíráme smyčkové koberce do bytu

I když je podlahových krytin na trhu celá řada, koberce zde stále mají své místo. A my se nedivíme – místnost s kobercem je útulná a teplo pod nohama k nezaplacení. Koberce jsou měkké, izolují zvuk…

Číst více

31. 10. 2018

Tipy na dětské kusové koberce ve výprodeji

Tipy na dětské kusové koberce ve výprodeji

Ať už zařizujete pokoj pro miminko, předškoláka, školáka či juniora, u nás si vyberete z množství kvalitních a přitom levných kusových koberců. Jsou výhodné i tím, že je prostě položíte na podlahu a…

Číst více