Úvod / Dekorační látky / Potahové a čalounické látky

Potahové a čalounické látky

V našem obchodě nabízíme potahové a čalounické látky, jsou to látky s vyšší gramáží vhodné k potažení čalouněných žídlí, křesel i sedacích souprav.

Od nejnovějšíhoAbecedněOd nejlevnějšíhoOd nejdražšíhoPouze položky skladem

Dekorační látky na potahy a čalounění – pro útulné bydlení

S pomocí čalouníka a s použitím vhodné dekorační látky na potahy a čalounění získáte zcela originální nábytek, který budete mít opravdu jen vy. Nebo si můžete nechat přečalounit starší křeslo po babičce či z bazaru. Po těch je nyní velká sháňka, protože mají tradiční poctivou konstrukci a skvěle se v nich odpočívá.

Frčí gobelínové látky, květinové vzory nebo tradiční pruhované látky. S moderní látkou na potahy pak vykouzlíte třeba i skandinávský design. Více v článku o použití čalounických látek.

Jak vybrat potahovou látku na sedací soupravu

Záleží na Vašem stylu a designu Vašeho obývacího pokoje. Někomu se může líbit moderní styl vintage, jiný zase ocení starosvětský design francouzského Provence, charakterizované světlým nábytkem, přírodními odstíny veškerých dekorací a samozřejmě levandulí. Mezi cenově nejdostupnější potahy patří dekorační látka Korsika, vhodná i na domácí čalounění.

Důležité je také vybrat látku, která má vyšší gramáž a je přímo určená pro potažení sedacích souprav. Samotné potažení pak většinou svěříme odborné firmě, nebo čalouníkovi.